תהליך חיפוש העבודה, הוא כשמו כן הוא – תהליך. בין אם אתם מתחום הנגרות, ההי-טק, ההוראה או כל תחום אחר, התקנים בדרך-כלל נמוכים מהביקוש בשוק מחפשי העבודה וכך בעצם ישנם מספר גדול של מועמדים על אותה המשרה, דבר שמאריך את זמן החיפוש. במהלך המאמר נעסוק בכל המשמעויות.

אז מה עומד בפני מחפש העבודה בעולם המודרני לשנת 2019? ומה ניתן לעשות בכדי לבלוט. כיום, לאחר שאדם מחליט לעבור תפקיד, לחפש מקום עבודה אחר או לחזור לשוק העבודה, הוא נדרש לעבור לרוב ע"פ מחקרים, מספר ראיונות עבודה. נלך טיפה אחרונה ונציין שהדרך לראיון עבודה, מגיעה ע"י שליחת קובץ קורות חיים אל משרה רלוונטית או רצויה, במקביל המראיין מבצע סינון ואם קורות החיים ששלחנו נראים מתאימים או עם פוטנציאל לשיחה, מתבצע ראיון מקדים – ראיון טלפוני שהוא לא פחות חשוב מהראיון הפרונטלי.


על הראיון הטלפוני, איך להציג את עצמנו בשיחה ובראיון פנים מול פנים, ניתן לקרוא כאן. חשוב לדעת ולהבין שהפרטים שנמסור בטלפון, מגבשים תמונת מצב ראשונה שלנו מול המעסיק/ מראיין וחשוב לדעת מה ואיך נציג את עצמנו.. ברבים מהמקרים מתבצע מעיין משא ומתן על השכר ובמקרים אחרים, המראיין נותן בצורה עובדתית את פרטי המשרה כולל השכר ומשם מתקדמים לפגישת ראיון העבודה.

נסכם במשפט את התהליך הראשוני, חשוב שבעת שליחת קובץ קורות החיים, הם יהיו מעודכנים ורלוונטים לאותה השעה, מכתובת ועד מקום תעסוקה אחרון כולל זמנים תואמים למציאות. כדאי להיות מוכנים לשיחה טלפונית עם ציפיות שכר ושאלות עבור אותה המשרה. מכאן נתקדם ונאמר שככל ששולחים יותר קורות חיים למשרות רצויות, מגדילים את הסיכוי לקבל שיחת טלפון של ראיון ראשוני, וכך נגדיל את הסיכוי למציאת מקום העבודה הנכסף. אז איך כותבים קובץ קורות חיים נכון, מזמין ומשאיר רושם? לחצו כאן לפרטים ודוגמאות

תהליך מציאת העבודה בשנת 2019, מתגלה כלא פשוט, יכול לקחת זמן וליצור תסכולים שלעתים משאירים את המתמודדים במקום – הזמן עובר, והאבטלה גדלה. בשעה שישנם המון מועמדים על אותה המשרה, נמצא את עצמנו שולחים קו"ח ובחלק מהמקרים, נותרים ללא מענה. מהצד שני, ייתכן מענה מועט שמספק מספר ראיונות עבודה שלעתים בסוף התהליך מתגלה המשרה, כלא רלוונטית.
כדי לדעת איך להתכונן לראיון עבודה לחצו כאן.

חשוב להבין מה היכולות שלנו ומה אנחנו מצפים מאותה המשרה בכדי להגיע לראיון עבודה עם ידע ורצון לתפקיד, ובמידה והתקבלת? מזל טוב ושיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *